Úspěšné děti v projektu Talent La Sophia – kategorie fotbal

Úspěšné děti v projektu Talent La Sophia – kategorie fotbal

Druhou skupinou dětí, které od Charitek získají příspěvek, jsou chlapci a dívka věnující se fotbalu.

Dětem, které uspějí v projektu Talent La Sophia, budou uhrazeny příspěvky ve sportovních klubech či nakoupeno sportovní vybavení. Pokud chtějí v projektu opakovaně působit, musí splňovat tzv. etický kodex La Sophia – mít studijní průměr do 2,0, pravidelně informovat o svých školních výsledcích a účastnit se také každoročního fotbalového soustředění.

Charitky díky společnosti RWE mohou těmto dětem poskytnout příspěvek ve výši 11.500 Kč na účast ve fotbalových klubech nebo nákup sportovního vybavení.


Devítiletý Martin miluje fotbal a chtěl by se jednou stát profesionálním fotbalistou, díky projektu se může hrát ve vysněném fotbalovém klubu a účastnit se i malých zápasů. V projektu je zapojen již druhým rokem.

Jakubovi je teprve šest let, ale fotbal hraje již dva roky, moc ho baví a jednou by chtěl hrát před plně zaplněným stadionem. Jakub má čtyři sourozence a tak je rád, že projekt La Sophia uhradí příspěvky v profesionální fotbalovém klubu, kde může zdokonalovat své dovednosti.

Také devítiletý Roman žije fotbalem, až bude velký chtěl by hrát v zahraničí a reprezentovat Českou republiku na nejvyšší možné úrovni. Díky projektu může hrát v profesionálním fotbalovém klubu a účastnit se také velkých fotbalových zápasů.

Již sedm let hraje fotbal také čtrnáctiletý Daniel, který žije v dětském domově. Hraje již v profesionálním fotbalovém klubu a účastní se také soustředění, na kterém může trénovat s profesionály jako jsou Tomáš Ujfaluši, Marek Jankulovski či trenér reprezentace Václav Černý a Aleš Čvančara. V projektu je zapojen již třetím rokem.

Anička je jediná dívka, která uspěla v projektu v kategorii fotbalu. Aničce je čtrnáct let a fotbal hraje již od dětství. Díky projektu získala spoustu zkušeností a bude moci začít hrát v profesionálním klubu. Zúčastnila se také soustředění, kde mohla trénovat s českými reprezentanty.

CZ / EN
Úvodní stránka
Aktuální zajímavosti
Příběhy šťastných dětí
Co jsou Charitky?
Ruční výroba zdravotně postiženými
Pomáhají rozvoji dětí
Předávají dále...
Charitky jsou podporovány
Kontakt