Podpora Natálce pro lepší start do života

Podpora Natálce pro lepší start do života

Patnáctiletá Natálka je jedním z pěti dětí, které Charitky společně s T-Mobile podpořily prostřednictvím programu "Podporuj mě..." o.p.s. Dejme dětem šanci. Částka 10.260,- Kč putovala na její konto a pomůže jí, až po opuštění dětského domova bude hledat svoje místo v dospělém životě.

Natálka je kamarádská, veselá mladá slečna. Je jí všude plno, nebojí se sdělit svůj názor. Má sociální cítění, pomáhá s mladšími dětmi a zapojuje se i v kuchyni. Baví jí sport, zvláště míčové hry a běh. Moc jí baví vytvářet různé účesy, tak by se po základní škole chtěla vyučit kadeřnicí.

Dětství prožité v dětských domovech není zdaleka tak bezstarostné, jak by mělo být a najednou končí. Jsou formálně dospělí, ale přesto pořád děti. Nemají nic, neznají příklad fungující domácnosti, nemají se kam vrátit a musejí se postarat sami o sebe. Dovedete si představit svoje děti v jejich situaci? Peníze se najednou zdají tím nejmenším, co jim můžeme dát, ale pomohou víc, než se může zdát!

Program Charitky ve spolupráci s T-Mobile podpořil Natálku částkou 10.260,-
Kč (pětina z celkových 51.300,- Kč). Ta bude uložena na účet projektu „Podporuj mě...“ obecně prospěšné společnosti DEJME DĚTEM ŠANCI pod variabilním symbolem Natálky a bude jí vyplacena po opuštění dětského domova. Celkovou naspořenou částku tak může využít například úhradu nájemného, bytové vybavení, financování dalšího studia nebo může být vyplácena postupně formou měsíční renty.

CZ / EN
Úvodní stránka
Aktuální zajímavosti
Příběhy šťastných dětí
Co jsou Charitky?
Ruční výroba zdravotně postiženými
Pomáhají rozvoji dětí
Předávají dále...
Charitky jsou podporovány
Kontakt