Dobrý skutek pro Davídka

Dobrý skutek pro Davídka

Charitky díky České spořitelně přispěly na léčbu a rehabilitaci čtyřletého Davídka, který bojuje s následky dětské mozkové obrny. Finanční příspěvek byl předán prostřednictvím sdružení Dobrý skutek.

Davídek se narodil předčasně v sedmém měsíci těhotenství společně s bráškou Martínkem. Martínek měl problémy se srdíčkem, které se vyléčily, ale Davídek musel hned od počátku bojovat s různými zdravotními komplikacemi, především dětskou mozkovou obrnou.

Rodiče se s plným nasezením snaží Davídka rozvíjet, hrát si s ním, učit ho novým věcem a zajistit mu potřebné rehabilitace, speciální pomůcky, pobyty v lázních apod. Ne vše je ale hrazeno zdravotní pojišťovnou a péče o Davídka je tak náročná nejen psychicky a fyzicky, ale také finančně.

Davídka letos čeká náročná operace obou nožiček v Motole, protože se mu bortí klenby nohou. Bude se muset znovu naučit držet rovnováhu a chodit. Ukazuje se, že nejvíce mu prospívá pobyt v Adeli medical center Piešťany. Dobrým skutkem pro Davídka je poskytnout finanční výpomoc na další blahodárný pobytv v Adeli centru.

Největším přáním Davídkových rodičů je, aby se jejich syn jednou postavil na vlastní nohy, mohl si hrát na dětském hřišti, chodit do školy, sportovat a užívat si život a
nebyl odkázán na cizí pomoc.

CZ / EN
Úvodní stránka
Aktuální zajímavosti
Příběhy šťastných dětí
Co jsou Charitky?
Ruční výroba zdravotně postiženými
Pomáhají rozvoji dětí
Předávají dále...
Charitky jsou podporovány
Kontakt