Pomoc pro Kubíka od Charitek a Generali pojišťovny

Jedna z rehabilitačních procedur v centru ADELI

Charitkám se ve spolupráci s Generali pojišťovnou podařilo zajistit příspěvek ve výši 22.795 Kč na rehabilitační pobyt pro čtyřletého Kubíka. Šek byl předán 11. září 2013 na výročním večeru neziskové organizace Dobrý skutek, který se konal v Letenském zámečku.

Jakub Navara se narodil extrémně předčasně ve 25. gestačním týdnu. Nejen že byl velice malý (vážil pouhých 780 g), ale hned od počátku musel bojovat s těžkými zdravotními komplikacemi.

Nyní jsou Kubíčkovi téměř čtyři roky. Je to malý drobeček, který váží 12 kg a problémů je stále dost. Z diagnóz je to především DMO (dětská mozková obrna), Mikrocefalie, Epilepsie, těžké hybné, mentální a senzorické postižení, psychomotorická retardace.
Kubík má i problémy se zrakem, a to tzv. nystagmus (nefixuje zrak).

Rodiče se maximálně snaží zajistit Kubíkovi veškerou péči, která je však nejen časově, ale také finančně nesmírně náročná. Aby se Kubovi dostalo nejlepších možných podmínek pro zlepšení jeho stavu, musejí Navarovi žádat o pomoc i jinde.

Již dvakrát mohl Kubík díky sponzorům absolvovat rehabilitační pobyt v ADELI centru v Piešťanech. Jedná se o soukromé zdravotnické zařízení, které se specializuje na rehabilitaci pro pacienty s DMO (Dětská mozková obrna). Výsledky centra jsou úžasné, ale vzhledem k tomu, že jde o soukromé zařízení, nepřispívají na tuto léčbu zdravotní pojišťovny, a tak opakovat prospěšnou léčbu bez pomoci druhých je pro Navarovi finančně nedosažitelné.

Jsme rádi, že jsme mohli prostřednictvím neziskové organizace Dobrý skutek společně s Generali Pojišťovnou a.s. přispět na Kubíkovo konto a přiblížit mu tak další z prospěšných pobytů v rehabilitačním centru.

Na fotografii vidíte Kubíka na jedné z rehabilitačních procedur v centru ADELI

CZ / EN
Úvodní stránka
Aktuální zajímavosti
Příběhy šťastných dětí
Co jsou Charitky?
Ruční výroba zdravotně postiženými
Pomáhají rozvoji dětí
Předávají dále...
Charitky jsou podporovány
Kontakt