Charitky pomáhají dětem z programu "Podporuj mě..."

Charitky pomáhají dětem z programu

Honzovi je šestnáct a v dětském domově žije od svých tří let. Jak o sobě sám říká, je velkým milovníkem poezie. Čte poetické básně různých autorů, a to mu pomáhá v jeho vlastní tvorbě. Učí se automechanikem a jeho snem je, aby mohl zůstat v domově jako řidič a údržbář. V občasném kontaktu je jen se svou babičkou a dobře ví, že až z domova odejde, bude se muset o sebe postarat sám.

Dětské domovy se snaží usnadnit dětem odchod z domova, ale jejich možnosti jsou velmi omezené. „Odchodné” lze dítěti přiznat pouze do výše 15.000,- Kč, což je na start do samostatného života suma velmi nízká. Snažíme se proto dalšími prostředky těmto dětem už tak velmi těžký životní krok usnadnit alespoň po materiální stránce. Právě proto je Honza zařazen do projektu „Podporuj mě…“

Jedná se o projekt dlouhodobé finanční podpory dítěte po dobu jeho pobytu v domově s tím, že naspořené prostředky mu budou k dispozici až po opuštění dětského domova a usnadní mu začátek samostatného života. DEJME DĚTEM ŠANCI o.s. je garantem účelného využití naspořené částky. Pro děti se hledají primárně dlouhodobí podporovatelé, kteří se smluvně zaváží k podpoře dítěte a formou měsíčních splátek mu spoří.

Projekt Charitky ve spolupráci se společností RWE podpořil Honzu částkou 4.550,- Kč. Tento příspěvek bude uložen na účet projektu „Podporuj mě…“ pod v.s. Honzy a bude mu vyplacen po opuštění dětského domova, aby mu ulehčil začátek jeho samostatného života. Celková naspořená částka může být použita např. na úhradu nájemného, bytového vybavení, financování dalšího studia nebo může být vyplácena postupně formou měsíční renty.

CZ / EN
Úvodní stránka
Aktuální zajímavosti
Příběhy šťastných dětí
Co jsou Charitky?
Ruční výroba zdravotně postiženými
Pomáhají rozvoji dětí
Předávají dále...
Charitky jsou podporovány
Kontakt