Honza je dalším z dětí podporovaných Charitkami

Honza je dalším z dětí podporovaných Charitkami

Většina dětských domovů je schopna s pomocí sponzorů zajistit dětem bezproblémový život po stránce hmotného zabezpečení. Děti v průběhu svého pobytu v dětských domovech materiálně nestrádají. Problém nastává v okamžiku, kdy děti musejí dětský domov opustit a postavit se na vlastní nohy.

Před tímto nelehkým úkolem bude už brzy stát i patnáctiletý Honza. V domově je velmi oblíbený a má talent snad na všechny sporty. Nejvíce ho baví cyklistika, horolezectví a jeho velkou vášní je geocaching. Přestože je velmi optimistický, už teď si uvědomuje, jak nelehký krok to pro něj bude. V domově žije se svými dvěma sourozenci, kontakt s rodiči nemají vůbec žádný. Proto je pro něj zařazení do projektu „Podporuj mě…“ jedna z vítaných možností, jak přechod do samotného života zvládnout.

Projekt Charitky ve spolupráci se společností RWE podpořil Honzu částkou 4.550,- Kč. Tento příspěvek bude uložen na účet projektu „Podporuj mě…“ pod v.s. Honzy a bude mu vyplacen po opuštění dětského domova, aby mu ulehčil začátek jeho samostatného života. Naspořená částka může být použita např. na úhradu nájemného, bytového vybavení, financování dalšího studia nebo může být vyplácena postupně formou měsíční renty.

Jedná se o projekt dlouhodobé finanční podpory dítěte po dobu jeho pobytu v domově s tím, že naspořené prostředky mu budou k dispozici až po opuštění dětského domova a usnadní mu začátek samostatného života. DEJME DĚTEM ŠANCI o.s. je garantem účelného využití naspořené částky. Pro děti se hledají primárně dlouhodobí podporovatelé, kteří se smluvně zaváží k podpoře dítěte a formou měsíčních splátek mu spoří.

CZ / EN
Úvodní stránka
Aktuální zajímavosti
Příběhy šťastných dětí
Co jsou Charitky?
Ruční výroba zdravotně postiženými
Pomáhají rozvoji dětí
Předávají dále...
Charitky jsou podporovány
Kontakt