Isabela z programu „Podporuj mě...“ získala od Charitek příspěvek

Isabela z programu „Podporuj mě...“ získala od Charitek příspěvek

Isabele je teprve 12 let a ještě si plně neuvědomuje, že přijde den, kdy se bude muset postarat sama o sebe. Žije v dětském domově od útlého dětství a nemá vůbec žádný styk se svojí biologickou rodinou. Momentálně ji nejvíce baví tanec, malování a sport. Ráda pomáhá v kuchyni a aktivně se zapojuje do všeho, co se v domově děje. Zařazení do projektu „Podporuj mě…“ je pro Isabelu šance, že odchod z domova pro ni v budoucnu nemusí být tak stresující.

Start do života je pro mladé lidi po odchodu z dětského domova bez podpory rodiny velice těžkou životní zkouškou a bez pomoci zvenčí ji zvládají velice složitě. Děti z dětských domovů jsou děti jako každé jiné, jen mají často za sebou již v útlém věku plno negativních zkušeností a chybí jim zázemí funkční rodiny. Je to pro ně o to těžší, že kromě morální podpory, nemají ani tu materiální.

Projekt Charitky ve spolupráci se společností RWE podpořil Isabelu částkou 4.550,- Kč. Tento příspěvek bude uložen na účet projektu „Podporuj mě…“ pod v.s. Isabely a bude jí vyplacen po opuštění dětského domova, aby jí ulehčil začátek jejího samostatného života.

Jedná se o projekt dlouhodobé finanční podpory dítěte po dobu jeho pobytu v domově s tím, že naspořené prostředky mu budou k dispozici až po opuštění dětského domova a usnadní mu tak začátek samostatného života. Pro děti se hledají především dlouhodobí podporovatelé, kteří se smluvně zaváží k podpoře dítěte a formou měsíčních splátek mu spoří. DEJME DĚTEM ŠANCI o.s. je garantem účelného využití naspořené částky, která může být použita například na úhradu nájemného, bytového vybavení, financování dalšího studia nebo je vyplácena postupně formou měsíční renty.

CZ / EN
Úvodní stránka
Aktuální zajímavosti
Příběhy šťastných dětí
Co jsou Charitky?
Ruční výroba zdravotně postiženými
Pomáhají rozvoji dětí
Předávají dále...
Charitky jsou podporovány
Kontakt