Charitky s pomocí RWE přispěly na Honzovo konto

Charitky s pomocí RWE přispěly na Honzovo konto

Honza je obyčejný šestnáctiletý kluk, který se učí na SOU v oboru obráběč kovů. Je pracovitý, zajímá se o sport a počítačové hry. Má obrovský smysl pro humor, nezkazí žádnou legraci. Jen nemá to štěstí, žít a vyrůstat ve spokojené rodině. Je jedním z dětí, které se z různých důvodů dostaly do dětského domova. Zařazením do projektu „Podporuj mě…“ se zvýšily jeho šance, že se mu vstup do samostatného života podaří i bez zázemí fungující rodiny.

Dětství dětí jako je Honza není zdaleka tak bezstarostné, jak by mělo být a najednou končí. Jsou formálně dospělí, ale přesto pořád děti. Na cestu dostanou ze zákona maximálně 15 000 Kč. Nemají nic, neznají příklad fungující domácnosti, nemají se kam vrátit a musejí se postarat sami o sebe. Dovedete si představit svoje děti v jejich situaci? Peníze se najednou zdají tím nejmenším, co jim můžeme dát, ale pomohou víc, než se může zdát!

"Podporuj mě…" je projekt dlouhodobé finanční podpory dětí po dobu jejich pobytu v domově s tím, že naspořené prostředky jim budou k dispozici až po opuštění dětského domova k usnadnění začátku samostatného života. DEJME DĚTEM ŠANCI o.s. je garantem účelného využití naspořené částky. Pro děti se hledají primárně dlouhodobí podporovatelé, kteří se smluvně zaváží k podpoře dítěte a formou měsíčních splátek mu spoří.

Projekt Charitky ve spolupráci se společností RWE podpořil Honzu částkou 4.550,- Kč. Tento příspěvek bude uložen na účet projektu „Podporuj mě…“ pod variabilním symbolem Honzy a bude mu vyplacen po opuštění dětského domova.

Celková naspořená částka může být použita např. na úhradu nájemného, bytového vybavení, financování dalšího studia nebo může být vyplácena postupně formou měsíční renty.

CZ / EN
Úvodní stránka
Aktuální zajímavosti
Příběhy šťastných dětí
Co jsou Charitky?
Ruční výroba zdravotně postiženými
Pomáhají rozvoji dětí
Předávají dále...
Charitky jsou podporovány
Kontakt