Charitky poslaly dětem z Plaváčka vítr do plachet

Charitky poslaly dětem z Plaváčka vítr do plachet

Upřímně nás v Charitkách potěšil děkovný dopis z Nadačního fondu Plaváček. (Plné znění dopisu najdete na konci článku)

Charitky díky společnosti RWE a institutu Inner Winner přispěly letos několika talentovaným dětem zařazeným do projektu Nadačního fondu Plaváček – VÍTR DO PLACHET. RWE se na konečných částkách podílelo 91 % a zbývajícími 9 % přispěl Inner Winner.

Nadační fond Plaváček již řadu let pomáhá talentovaným a nadaným dětem z dětských domovů a sociálně slabších rodin rozvíjet jejich přirozený talent. Pomáhá tak naplnit nejen jejich základní touhy po uplatnění, ale i odvážné sny o úspěchu.

Pro „plaváčky“, děti zařazené do projektu VÍTR DO PLACHET, je vyhledávána nejen pomoc finanční a materiální, ale jsou všestranně podporovány jejich potřeby v oblasti hudby, dramatu, výtvarného umění a tance, ale také sportu a studia.

Charitky se s chutí zapojily do podpory talentovaných dětí a díky společnosti RWE a institutu Inner Winner jim dodaly tolik potřebný „vítr do plachet“. Podívejte se, čemu se naši „plaváčci“ věnují.

Skupina Coraçao de capoeira - kluci začali capoeiru trénovat v rámci školního kroužku při MŠ a ZŠ Želešice; škole pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami. Jsou to vesměs chlapci z ubytoven a dalších vyloučených lokalit v Brně. Zkrátka kluci, se kterými se život zrovna nemazlí. Od jiných „dětí ulice“ se ale liší tím, že se našli v krásném brazilském sportu capoeira a jsou v něm po nesčetných hodinách tréninku neuvěřitelně dobří. Pro kluky se capoeira stala koníčkem i životní náplní a oni v ní nacházejí radost i svou šanci do budoucna.

Majk (14 let) je v současnosti nejúspěšnějším mladým capoeiristou v Čechách a na Slovensku. V roce 2010 zvítězil v talentové soutěži Talent Awards a byl již dvakrát nominován na prestižní cenu Zlatý oříšek. V roce 2011 se spolu se svým bratrem Patrikem umístil na 2. místě v talentové soutěži Čenda hledá supertalent a byl také vyhlášen Sportovním talentem roku Asociace amatérských sportů ČR. V budoucnosti by se chtěl stát trenérem capoeiry a učit tomuto sportovnímu umění další děti.

Patrik (13 let) je chlapec, který dokázal překonat nejen svůj sociální , ale i sluchový handicap. Přes své vrozené postižení se naplno věnuje capoeiře, i když právě u tohoto sportu hudba, a tím pádem i sluch, mají svoji významnou roli. Capoeiru cvičí společně se svým úspěšným bratrem Majkem, se kterým již několikrát natáčel a prezentoval capoeiru v České televizi.

Rudolf (10 let) je jedním z největších capoeirových talentů, nad jehož dovednostmi kroutí hlavou nejen laická populace, ale i dospělí capoeiristé. Kromě úžasných pohybových dispozic je nadaný hudebně i rytmicky a ve škole navíc patří k prospěchově nejlepším žákům. Spolu se svým bratrem Davidem uspěl v castingu na herecké obsazení nového českého filmu.

David (9 let) je nejmladší z elitní skupiny malých capoeiristů. Vyniká hlavně nasazením při trénincích a z kluků umí nejvíce portugalských slov (portugalsky se mluví v Brazílii, odkud capoeira pochází). Pro svou milou a veselou povahu je maskotem všech vystoupení. Skupina Coraçao de capoeira je v programu Plaváčka první rok.

Příspěvek Charitek díky RWE a Inner Winner: 6.000 Kč

Tereza (17 let) se narodila v Praze a tancuje na Taneční konzervatoři klasický balet, moderní balet, lidový tanec i tanec s partnerem. Připravuje se na sólovou dráhu baletky. Dále se věnuje stepu, v kterém na různých soutěží vyhrála již mnoho medailí. Nechyběla ani na mistrovství světa v Německu, kde ve stepu reprezentovala skupinu, která vyhrála 1. místo. V programu Plaváčka je šest let.
Příspěvek Charitek díky RWE a Inner Winner: 3.000 Kč

Patrik (14 let) je z Dětského domova Budišov nad Budišovkou. Tancuje street dance a velmi ho baví. Také hraje na kytaru a tíhne k filmu, chtěl by totiž být hercem. Netančí úplně od dětství a sebekriticky říká, že se ještě musí mnoho učit. V programu Plaváčka je prvním rokem.
Příspěvek Charitek díky RWE a Inner Winner: 2.530 Kč

Jaroslav (14 let) se věnuje latinskému tanci. Žije v Dětském domově Vizovice. Navštěvuje kroužek Tanečního klubu Fortuna ve Zlíně, který reprezentoval i na taneční soutěži v Kroměříži, kde společně získali 4. místo. Další soutěž - Všetulská lentilka - přinesla pro klub 3. místo a při posledním vystoupení, na soutěži Přerovský zubr, vyhráli 2. místo. Jak je vidět, stále se zdokonalují. V programu Plaváčka je 5 let.
Příspěvek Charitek díky RWE a Inner Winner: 3.000 Kč

Robin (19 let) bydlí v Mělníku. Hraje na bicí, marimbu, tympány a nyní se začal soukromě učit na trubku. Studuje konzervatoř a je opravdu velmi talentovaný. Pravidelně vystupuje na koncertech v Teplicích a hostuje v orchestrech. V programu Plaváčka je 8 let.
Příspěvek Charitek díky RWE a Inner Winner: 2.000 Kč

Eliška (8 let) hraje na flétnu a klavír. Jezdí s babičkou po soutěžích, koncertech, vystupovala na vánočním koncertě Barvínek. Hraje například II. díl Daniela, kankán od Offenbacha, pohádku Tři oříšky, pochod od Handela, večerníčky Bob a Bobek, Rákosníček, Ať žijí duchové. Do týdne se naučí zahrát prakticky cokoliv. V programu Plaváčka je 2 roky.
Příspěvek Charitek díky RWE a Inner Winner: 2.000 Kč

CZ / EN
Úvodní stránka
Aktuální zajímavosti
Příběhy šťastných dětí
Co jsou Charitky?
Ruční výroba zdravotně postiženými
Pomáhají rozvoji dětí
Předávají dále...
Charitky jsou podporovány
Kontakt