Díky Charitkám bude mít Roman snazší vstup do samostatného života

Díky Charitkám bude mít Roman snazší vstup do samostatného života

Rodina a její přátelské prostředí je to nejcennější, co můžeme svým dětem dát. Většina rodičů se snaží vytvořit pro svoje děti takové prostředí, aby se mohly co nejlépe rozvíjet a byly šťastné. Aby vyrůstaly v pohodě a obklopeny svými nejbližšími, kteří by jim se vším, co je v životě potká, vždy pomohli a byli jejich dobrými rádci v situacích, kdy si samy nevědí rady.

Takové štěstí ale nemají všechny děti. Děti, které z jakéhokoliv důvodu musely být umístěny do dětského domova, si mnohem více uvědomují, jak je těžké začlenit se po opuštění dětského domova do „běžného“ života. Postavit se na vlastní nohy bez pomoci rodiny.

Romana, dnes sedmnáctiletého studenta Střední hotelové školy a služeb, čeká tento významný krok do života po ukončení studia. Roman je kamarádský mladý muž, velkorysý, čestný, se smyslem pro humor. Baví ho rybaření, jízda na kole a fotbal. Velmi dobře si ale uvědomuje, jak bude těžké postavit se na vlastní nohy po opuštění prostředí dětského domova, a proto uvítal možnost zařazení do projektu „Podporuj mě…“.

Jedná se o projekt dlouhodobé finanční podpory dítěte po dobu jeho pobytu v domově s tím, že naspořené prostředky mu budou k dispozici po opuštění dětského domova a usnadní mu začátek samostatného života. DEJME DĚTEM ŠANCI o.s. je garantem účelného využití naspořené částky. Pro děti se primárně hledají dlouhodobí podporovatelé, kteří se smluvně zaváží k podpoře dítěte a formou měsíčních splátek mu spoří.

Projekt Charitky ve spolupráci s organizací DEJME DĚTEM ŠANCI o.s. podpořil Romana částkou 1.810,- Kč. Tento příspěvek bude uložen na účet projektu „Podporuj mě…“ pod v.s. Romana a bude mu vyplacen po opuštění dětského domova, aby mu ulehčil začátek jeho samostatného života.

Celková naspořená částka může být použita například na úhradu nájemného, bytového vybavení, financování dalšího studia nebo může být vyplácena postupně formou měsíční renty.

CZ / EN
Úvodní stránka
Aktuální zajímavosti
Příběhy šťastných dětí
Co jsou Charitky?
Ruční výroba zdravotně postiženými
Pomáhají rozvoji dětí
Předávají dále...
Charitky jsou podporovány
Kontakt