Charitky pomohly Báře – je o krok blíže spokojenějšímu životu

Charitky pomohly Báře – je o krok blíže spokojenějšímu životu

Báře je 11 let a hlas své maminky slyšela teprve před krátkou dobou, stejně tak flétnu, na kterou hraje. V 11 letech dostala naslouchátka. Kde se stala chyba, je dnes těžké zjistit. Bára je velmi šikovná dívka, když neslyšela, naučila se odezírat. Trvalo mnoho let, než se rodina dostala k lékaři, který stanovil správnou diagnózu a dal Báře naději na kvalitnější život. Její sluch se zcela jistě nezlepší, kvalitu života ji však může zlepšit přijímač/vysílač Scola s příslušenstvím, který Báře umožní lépe komunikovat, rozvíjet své schopnosti a hudební talent.

Finanční situace rodiny je velmi napjatá, každý výdaj ji velmi zatíží. Koupě naslouchadel nebo rovnátek pro Báru byly částky, které s rozpočtem rodiny v posledních dnech zamávaly.

Vysílací systém Scola od firmy Widex stojí 45.700 Kč. Rodiče Báry byli schopni zajistit 38.000 Kč z vlastních či jiných zdrojů, ale stále chybělo 7.700 Kč. Požádali proto charitativní sdružení Dobrý skutek o pomoc. Bára se tak stala jedním z dětských klientů tohoto sdružení.

Uveřejněný příběh na www.dobryskutek.cz oslovil i paní doktorku ORL společnosti JanMed, s.r.o., která se rozhodla prostřednictvím projektu Charitky Báru podpořit částkou 1.810 Kč. Tato částka je rovna 10% celkové ceny originálního propagačního předmětu Charitky, který firma JanMed využila pro své vlastní personifikované sdělení. K této částce přidaly svou pomoc ještě další subjekty a rodiče již mohou Báře pořídit přijímač/vysílač Scola firmy Widex.

Přejeme Báře mnoho úspěchů a zážitků z dalšího objevování světa.

Miriam Janyšková
Výkonná ředitelka projektu Charitky

CZ / EN
Úvodní stránka
Aktuální zajímavosti
Příběhy šťastných dětí
Co jsou Charitky?
Ruční výroba zdravotně postiženými
Pomáhají rozvoji dětí
Předávají dále...
Charitky jsou podporovány
Kontakt